Mindell mówi, że by uzdrowić całe miasto – wystarczy jeden człowiek. Spróbujesz?
Jeśli jesteś ciekaw, czy i Ty masz w sobie moc zmiany, czy potrafisz odnaleźć
i zaakceptować w sobie różne podejścia do największych zagadnień i problemów współczesnego świata, czy potrafisz wejść w czyjeś buty i zrozumieć odmienny punkt widzenia – przyjdź na spotkania PROCESU GRUPOWEGO w Fundacji Koliber.
Poznaj metodę Pracy ze Światem w ramach Psychologii Procesu.
Poczuj prawdziwą zmianę i otwórz się na NOWE.
W pracy ze światem kładziemy nacisk na to, że my sami jesteśmy częścią każdego konfliktu wokół nas. Podstawę tej metody stanowi uważność na to co się wydarza i rozwój świadomości. W procesie używamy samopoznania w taki sposób, by stało się częścią rozwiązania konfliktu. Aby odnaleźć w sobie i zintegrować dwie walczące, bądź przeciwstawne siły ze świata.
To praca nad zagadnieniami społecznymi, kulturowymi, politycznymi, nad tym co nas interesuje, dotyka, porusza: wykluczenie, bezdomność, choroby, nierówności w relacjach, sprawy rządowe. Każdy temat wart jest tego by się nad nim pochylić, poznać role za nim stojące. Jak i dwie strony danego tematu, dwa spojrzenia.
Tematyka procesów nie jest narzucona z góry, propozycja i wybór zagadnień to rola grupy.
Możemy pracować nad każdym tematem ważnym dla całej grupy.
Jednorazowy proces trwa około półtora godziny. Złożony jest z trzech części:
– Wyboru tematu ważnego dla całej grupy. Wybieramy z propozycji zgłoszonych przez wszystkich obecnych na spotkaniu – poprzez głosowanie.
– Krótkiej dyskusji, wniesienia stanowisk.
– Pracy z integracją w sobie obu tych stanowisk. To moment by “wejść w buty przeciwnika’ spojrzeć jego oczami. To zasadnicza część spotkania, w której pomaga facylitator, przeszkolony trener metody. Zadaje pytania, skłania do refleksji, podważa oczywistości, zachęca do myślowych eksperymentów. Grupa dzieli się i przemieszcza, także w przestrzeni, zgodnie z zachodzącym wewnątrz każdej osoby procesem.
Na koniec spotkania każdy ma okazję podzielić się swoimi refleksjami, wnioskami, opowiedzieć o wrażeniach.
Spotkania odbywać się będą w czwartki w godz. 18:30-20:00, co trzy tygodnie.
Wstępny plan spotkań:
20.04, 11.05, 01.06, 06.07, 27.07.
Minimalna liczba osób w grupie 6, maksymalna 12.
Na każde spotkanie obowiązują zapisy, można uczestniczyć w całym cyklu (preferowane) lub pojedynczych spotkaniach.
Obowiązkowa składka na pokrycie kosztów sali i przerwy kawowej: 20zł/osobę/spotkanie.
Zapisy: fundacjakoliber@gmail.com lub telefonicznie: 513 753 515
Więcej o procesie grupowym i Psychologii Procesu tutaj: http://processwork.pl/facylitacje/
Proces poprowadzi Anna Rataj:jestem psychoterapeutką, trenerem, antropologiem kulturowym. Ukończyłam 1szą fazę studiów Psychologii Zorientowanej na Proces. Pod superwizją prowadzę sesje oraz warsztaty. Moją pasją są mity, rytuały oraz mądrość, jaka stoi za tradycyjnymi kulturami plemiennymi – kontakt ze swoim cyklem, ciałem, integracja kolejnych etapów życia. Ważne są dla mnie świadomość drogi życiowej, swoich potencjałów, historii jakimi żyjemy. Tematy te zagłębiam w ramach studiowania Psychologii Procesu oraz towarzysząc moim klientom na ich osobistych ścieżkach.