I stopień kursu kroju i szycia we Wrocławiu. Edycja 2 (Maj 2015)

autorstwa

Oferowany przez nas kurs to 4 spotkania po 5 h w godzinach 09:00-14:00, w terminach:
09.05.2015, 16.05.2015, 23.05.2015, 30.05.2015.

Termin: MAJ Weekendy.

Koszt całości kursu to 550 zł na kurs (20 godzin), ilość osób na kursie to maksymalnie 4os.
Aby wziąć udział należy zgłosić się pod nr tel 600055444 lub mailowo: ateliermodymk@gmail.com

Przed rozpoczęciem kursu pobierana jest zaliczka w wysokości 150 zł( w razie rezygnacji z kursu zaliczka przepada lub w wyjątkowych sytuacjach przeniesiony zostaje na najbliższy kolejny kurs) przelewem na konto Atelier a reszta kwoty na miejscu przed rozpoczęciem kursu.

PLAN SPOTKAŃ:
I spotkanie – 4 godzin.
– Kilka słów wstępu o rodzajach krawiectwa czyli szycie na miarę oraz w dużych szwalniach, rozmowa ze słuchaczami o ich wymaganiach i oczekiwaniach wiążących się z uczestnictwem w kursie. Podstawowe BHP przy obsłudze maszyn krawieckich oraz żelazka parowego.
– Zapoznanie się z rodzajami tkanin, nauka rozpoznawania włókien, jakie rodzaje materiałów nadają się na poszczególne części ubioru, pokazanie tkanin na sklepie i omawianie ich.
– Kilka słów o rodzajach sylwetek , oraz o tym jakie ubiory pasują poszczególnym typom sylwetek, każdy z uczestników ma określić swój typ sylwetki , który omówimy szczegółowo jakie rzeczy im pasują a jakich mają unikać.
– Zapoznanie się z miesięcznikiem „Burda” oraz wykrojami z burdy, kalkowanie wykrojów, zapoznanie się z tabelą wymiarów.
– Nauka ściągania miary, każdy z uczestników ściąga miarę ze swojego partnera, przypisanie swoich wymiarów do określonego rozmiaru z tabeli wymiarów z burdy (uprości w przyszłości uczestnikom korzystanie z burdy).
– Przechodzimy do maszyn: nauka obsługi maszyny krawieckiej, nauka zakładania nici na maszynę, nauka różnych ściegów oraz sposoby ich wykorzystywania, omówienie rodzajów nici ich grubości oraz do jakich tkanin się nadają oraz omówienie rodzajów igieł i do czego się nadają.
– Próby przeszywania szwów na kawałkach materiałów.
– Przeszkolenie obsługi żelazka parowego oraz nauka i korzystanie z overlocka.

II spotkanie – 4 godzin.
– wybór tkaniny na swoją spódnicę, zrobienie obliczeń potrzebnych do konstrukcji spódnicy (każdy z uczestników szyje spódnicę dla siebie zgodną ze swoimi wymiarami), zrobienie konstrukcji spódnicy podstawowej, możliwości modelowania danego wykroju na różne sposoby aby uzyskać „spódnicę fantazyjną”.
– zrobienie konstrukcji spódnicy podstawowej zgodnej ze swoimi wymiarami.
– Wykrojenie spódnicy podstawowej, nauka dekatyzacji tkanin.

III IV i V spotkanie – po 4 godzin.
-Szycie spódnicy, nauka wykonywania przymiarek, nauka wszywanie zamka zwykłego, nauka maszynowego podwijania spódnicy, nauka wszywania paska do spódnicy, nauka robienia zaszewek, nauka rozprasowywania szwów lub zaprasowywania, nauka robienia dziurek, nauka przyszywania guzików. Jeśli starczy czasu uczestnicy mogą przynieść swoje rzeczy, które chcieli by poprawić lub omówić dalszą swoją pracę krawiecką
Jako egzamin na kursie uznaję uszycie przez każdą z uczestniczek spódnicy podstawowej na swoją sylwetkę.
ZAKOŃCZENIE KURSU.

Miejsce: Fundacja Koliber, ul. Ruska 45B, Wrocław

Serdecznie zapraszam na świetną zabawę!!