Babski Targ

autorstwa

Krótka historia.

Pomysł na Babski Targ był inspirowany podobną imprezą organizowaną od kilku lat w Poznaniu. Pomyślałyśmy: dlaczego by nie przenieść tej idei do Wrocławia? I tak we wrześniu 2010 roku odbyła się pierwsza edycja Targu. Dzięki uzyskaniu od Sektora 3 przestrzeni za darmo i pracy wolontarystycznej organizatorek mogłyśmy Wam zaproponować ciekawą imprezę bez żadnych opłat za wstęp. To wyróżnia nas na tle innych spotkań o podobnym charakterze.  Babski Targ jest już rozpoznawany we Wrocławiu i ma grono stałych uczestniczek, a dzięki naszej reklamie i „poczcie pantoflowej” z edycji na edycję pojawia się ich coraz więcej.

Czym w ogóle jest Babski Targ?
Jest to spotkanie kobiet i dziewcząt w celu bezgotówkowej wymiany ubrań i wszelkich akcesoriów, takich jak biżuteria, buty, torebki, parasolki itd. Uczestniczki jednak nie ograniczają się tylko do ubrań, wymieniają również poglądy podczas rozmów przy kawie, czy wizytówki, bo spotkania te są też okazją do poznania wielu ciekawych osób i nawiązania kontaktów zawodowych lub prywatnych. Staramy się urozmaicać program Targów, dlatego np. podczas ostatniej, piątej edycji, można było napić się kawy, zjeść pyszne domowe ciasto i zasięgnąć rady profesjonalnej stylistki.
Do tej pory odbyło się sześć edycji Targu, w których udział wzięło blisko 350 kobiet. Targi posiadają walor ekologiczny – promują rozsądne gospodarowanie ubraniami poprzez ich wymianę zamiast wyrzucania starych i kupowania nowych. Rzeczy, których uczestniczkom nie udaje się wymienić, są przez nas przekazywane ubogim osobom z Wrocławia.

Jakie zasady obowiązują podczas Targów?

  • Każdy sam decyduje, jakie rzeczy przyniesie na Targ, jednak muszą być one wyprane i w dobrym stanie.
  • Ubrania można wymieniać lub wycenić i sprzedawać. Forma rozliczenia zależy tego, jak się umówią zainteresowane strony.
  • Kto posiada stojaki, wieszaki i inne sprzęty umożliwiające ekspozycję ciuchów, powinien je ze sobą przynieść. Fundacja posiada pięć stojaków i kilkadziesiąt wieszaków, jednak z doświadczenia wiemy, że już po pół godzinie wszystkie są rozdysponowane.

Spodobała Ci się ta idea?

Świetnie! Kolejny Babski Targ planujemy na luty 2012. Odbędzie się on w Infopunkcie Nadodrze przy ul. Łokietka 5. Będzie to doskonała okazja by poszukać karnawałowej kreacji lub wymienić się mało udanymi prezentami świątecznymi. Szczegóły pojawią już niebawem w aktualnościach. Zapraszamy.


Film zrealizowany przez telewizję TVS STYK (www.styk.pwr.wroc.pl), podczas Babiego Targu, 8 III 2012 r.